Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Szczypce do opasek

wygląd
Wybierz pożądaną kategorię produktów
Producenci
368 Artykułów

Szczypce do opasek: co trzeba wiedzieć

Szczypce do opasek zaciskowych stosowane są do montażu i demontażu wielu części samochodowych, tj. osłon przegubowych, przewodów układu chłodzenia oraz paliwowego, przewodów hamulcowych, rur wydechowych. Zapewniają szybką pracę oraz wymaganą siłę zacisku.

Jakie są rodzaje szczypiec do opasek zaciskowych?

Zgodnie z przeznaczeniem:

  • Do opasek taśmowych - wymagają konkretnej wartości siły zacisku, dlatego są często używane wraz z kluczem dynamometrycznym.
  • Do elementów sprężynowych - mogą posiadać na swoich końcówkach otwory w kształcie litery V lub X. Pierwsze z nich są bardziej uniwersalne, a drugie z kolei nadają się do zaciskania przewodów.
  • Do opasek z uchem - posiadają ostre szczęki skonstruowane do bezpiecznego chwytania.
  • Do bezstopniowych opasek z uchem - narzędzia te posiadają na swoich końcówkach specjalne szczęki obrotowe, które zapewniają wygodną pracę w każdej pozycji.

Ze względu na ustawienie części roboczej:

  • Typ Click-R - są one najpowszechniejsze. Ich element roboczy znajduje się na tej samej osi, co rączki narzędzia.
  • Zakrzywione i elastyczne szczypce do opasek (przewodów) - szczęki ustawione są pod kątem do korpusu narzędzia. Przykładana siła jest na początku przenoszona na specjalny przewód, a następnie na szczęki. Szczypce tego rodzaju są wyjątkowo użyteczne do pracy w trudno dostępnych miejscach.

Zasada działania

Z reguły narzędzia te mają podobną konstrukcję do szczypiec standardowych. Po dociśnięciu ich rączek szczęki spotykają się, ściskając złącze, które wraca do stanu wyjściowego lub zostanie umocowane za pomocą specjalnego klipsa, gdy tylko przestaniesz przykładać siłę.

Opaski taśmowe posiadają inną konstrukcję. Luźna końcówka złącza wprowadzanego przez przez zatrzask przechodzi do specjalnego otworu w narzędziu, a następnie nawijana jest na obracający się wałek. W momencie osiągnięcia wymaganego poziomu siły zacisku należy odciąć część opaski przy pomocy specjalnej dźwigni.

Wskazówki dotyczące korzystania ze szczypiec do opasek zaciskowych

Przed użyciem narzędzia powinieneś przeczytać jego instrukcję obsługi. Z urządzenia wolno korzystać wyłącznie zgodnie z jego przeznaczeniem. Zawsze należy sprawdzić, czy złącze zostało bezpiecznie umocowane.

Jeśli konieczne jest zastosowanie określonej wartości momentu obrotowego, powinieneś użyć specjalnych narzędzi, które umożliwiają kontrolowanie siły przy pomocy klucza dynamometrycznego.

Po zakończeniu pracy powinieneś wyczyścić narzędzie. Zaleca się smarowanie ruchomych części urządzenia w celu przedłużenia jego żywotności oraz ochrony przed korozją.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Wielu kupujących po jednorazowym skorzystaniu z usług naszego sklepu internetowego stało się naszymi lojalnymi klientami. Oto powody, dlaczego tak się dzieje:

  1. Zawsze poszerzamy nasz asortyment o nowe produkty. Dzięki temu nie będziesz miał trudności w znalezieniu części najwyższej jakości.
  2. Oferujemy niskie ceny na wszystkie nasze produkty. Możesz u nas kupić szczypce do opasek zaciskowych oraz jakikolwiek inny sprzęt taniej niż w innych sklepach internetowych.
  3. Pobierz na swój smartfon naszą aplikację mobilną, a będziesz w stanie złożyć zamówienia, skąd tylko jest to dla Ciebie wygodne.
loader Prosimy, poczekać!...