Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Szczypce do pierścieni osadczych

wygląd
320 Artykułów

Szczypce do pierścieni osadczych: co trzeba wiedzieć

Szczypce do pierścieni osadczych to narzędzia ręczne ze stożkowymi końcówkami. Dzięki nim możesz z łatwością zamontować i zdemontować pierścienie osadcze, łożyska oraz przeguby homokinetyczne w samochodzie.

Jakie są rodzaje szczypiec do pierścieni osadczych?

Zgodnie z przeznaczeniem:

  • zewnętrzne - oznaczane skrótem EX. Końcówki tych narzędzi zaciskają się w momencie, gdy zaciśnie się ich rączki, a element złączny ulega pomniejszeniu. Szczypce tego typu są niezbędne do usuwania pierścieni osadczych łożysk piasty koła.
  • wewnętrzne - oznaczane skrótem IN. Po zaciśnięciu rączek szczęki się otwierają. Element złączny staje się większy pod względem swojej średnicy. Dane narzędzia są często używane podczas pracy z wałami napędowymi.
  • regulowane - kompatybilne zarówno z łącznikami zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi.

Szczypce te różnią się często między sobą następującymi parametrami:

  • kształtem i długością końcówek - końcówki mogą być proste lub ustawione pod kątem 15°, 45° lub 90°. Narzędzia kątowe są przydatne zwłaszcza podczas pracy w trudno dostępnych miejscach, a szczypce z długimi końcówkami są wykorzystywane do usuwania pierścieni osadniczych z miejsc o ograniczonej przestrzeni.
  • długością rączek - im są one dłuższe, tym mniejszą siłę należy przyłożyć do zacisku.
  • rozmiarem łączników kompatybilnych ze szczypcami - dostępne są narzędzia, które służą do pracy z akcesoriami o niezwykle małej średnicy, na przykład 8-12 mm. Niektóre narzędzia są skonstruowane do elementów złącznych o średnicy powyżej 85 mm.
  • materiałem, z którego są wykonane - z reguły końcówki wykonane są ze stali i posiadają powłokę cynkową lub chromową.

Wielu producentów oferuje zestawy narzędzi, które zawierają parę końcówek wymiennych o różnorodnych parametrach. Cena danych zestawów jest niższa niż całkowita cena wszystkich akcesoriów kupionych oddzielnie.

Wskazówki dotyczące korzystania ze szczypiec do pierścieni osadczych

Przestrzegaj zaleceń producenta. Nie powinieneś traktować narzędzi, takich jak standardowe szczypce lub pincety przemysłowe jako alternatyw szczypiec do pierścieni osadczych. Zezwala się używać tych narzędzi wyłącznie do odpowiedniego rodzaju prac. Nie zaleca się usuwania dużych pierścieni szczypcami wyposażonymi w bardzo cienkie końcówki, gdyż może to spowodować ich uszkodzenie. W celu wyczyszczenia narzędzia należy użyć suchej szmatki. Elementy metalowe wymagają regularnego smarowania.

AUTODOC: wygodne zakupy online

W naszym katalogu dostępny jest szeroki asortyment produktów do napraw samochodowych. Dzięki aplikacji mobilnej AUTODOC będziesz w stanie zamówić -z jakiekolwiek dogodnego dla Ciebie miejsca przy pomocy swojego smartfona - szczypce do pierścieni osadczych, szczypce standardowe, pincety przemysłowe oraz inne narzędzia. Jeśli chcesz dokonać niedrogich zakupów, śledź i skorzystaj z promocji znajdujących się na naszej stronie internetowej. Potrzebujesz większej ilości informacji na temat warunków i zasad promocji lub usług świadczonych przez nasz sklep internetowy? Skontaktuj się z pracownikami naszego internetowego działu obsługi klienta.

loader Prosimy, poczekać!...