Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty
wygląd
Producenci
48 Pozycje

W przypadku nagłego zatrzymania się samochodu, które może być spowodowane jego awarią lub wypadkiem drogowym, zwłaszcza poza terenem zabudowanym, niezbędne jest założenie kamizelek odblaskowych. Sprawiają one, że kierowcy i pasażerowie są podczas nocy oraz innych ograniczonych warunków widoczności widoczni dla innych użytkowników drogi. W wielu krajach przechowywanie takich akcesoriów w samochodzie jest określone przez przepisy prawne. Dane produkty są niedrogie i mogą być także wykorzystywane podczas jazdy na rowerze.

Jakie są dostępne rodzaje kamizelek odblaskowych

Ze względu na materiał produkcyjny:

  • Wykonane z poliestru. Zachowują one przez długi czas jasny kolor, nawet podczas częstego korzystania; nie blakną nawet podczas stałego wystawienia na działanie bezpośrednich promieni słonecznych; nie wymagają długiego czasu schnięcia.
  • Nylonowe. Dane akcesoria są lekkie i wytrzymałe, są w stanie doskonale wytrzymać uszkodzenia mechaniczne.

Ze względu na kolor:

  • Żółte;
  • Pomarańczowe;
  • Czerwone.

Katalogi obejmują także akcesoria, które posiadają na plecach różnorodne znaki ostrzegawcze. Podczas wybierania kamizelek musisz wziąć pod uwagę fakt, że różnią się one między sobą rozmiarami. Tym samym można kupić nie tylko kamizelki dla dorosłych, ale i także dla dzieci. Na przykład, dostępne są akcesoria dla dzieci w wieku wahającym się od 4 do 7 lat oraz od 8 do 13 lat.

W jaki sposób korzystać z kamizelek odblaskowych

  1. Akcesoria powinny być czyste. Zazwyczaj są one w stanie wytrzymać pranie w pralce bez wirowania. Nie zaleca się prasowania danych akcesoriów. Czasami producenci oznaczają, na jaką ilość prań dane akcesoria są przeznaczone. Ich żywotność zależy od warunków przechowywania oraz korzystania.
  2. Akcesoria powinny być cały czas pod ręką, gdyż w jakiejkolwiek sytuacji awaryjnej istniałaby możliwość ich założenia. Dość często przechowywanie akcesoriów wewnątrz samochodu jest określone przepisami ruchu drogowego.
  3. Dane akcesoria powinny być zakładane na ubrania. Nie tylko kierowca powinien je założyć, ale i także pasażerowie.

AUTODOC: wygodne zakupy przez Internet

W naszym sklepie internetowym możesz kupić kamizelki odblaskowe oraz wiele innych akcesoriów samochodowych dostępnych w niskiej cenie. Dodatkowo jeśli wybrane przez Ciebie produkty obejmuje oferta promocyjna, otrzymasz na nie zniżkę. Warto wspomnieć, że internetowe zamówienie możesz złożyć nie tylko na stronie AUTODOC, ale i także w naszej aplikacji mobilnej. Już dziś stań się naszym klientem i dokonaj korzystnych zakupów z wygodą.

loader Prosimy, poczekać!...